Objawy -

Choroby weneryczne

objawy.org.pl
W przypadku podejrzenia o chorobę weneryczną, najlepiej zgłosić się do lekarza – wenerologa. Szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, pomoże zahamować postęp choroby, a w wielu przypadkach, całkowicie ją uleczyć. Przychodnie wenerologiczne, stanowią najlepsze źródło porad i pomocy lekarskiej. Nie mają w sobie niczego tajemniczego i działają tak samo jak wszystkie inne instytucje medyczne, z tą różnicą, że swoim pacjentom, zapewniają całkowitą dyskrecję. Specjaliści, udzielają w nich rad na temat dalszego postępowania i pomagają pogodzić się z faktem zarażenia konkretną chorobą.

Większość chorób wenerycznych, skutecznie leczy się antybiotykami. W przypadku brodawek narządów płciowych, leczenie stosuje się miejscowo i polega ono na mrożeniu ich ciekłym azotem, lub działaniu na nie podofiliną w płynie. brodawki znikają, jednak zwykle, u ok. połowy pacjentów, pojawiają się znowu.

Opryszczkę narządów płciowych leczy się farmaceutykami przeciwwirusowymi, które stosowane we wczesnym stadium choroby, pomagają znacznie złagodzić objawy i zapobiegają nawrotom. We wczesnych stadiach kiły i rzeżączki, antybiotyki zdają się być skuteczne, ale już w późnych, uszkodzenie narządów wewnętrznych staje się już nieodwracalne.

Choć niektórych z chorób przenoszonych drogą płciową, nie da się wyleczyć, można ograniczyć częstość występowania ich objawów. Partnerzy seksualni osób zarażonych, powinni zostać o tym poinformowani, by mogli również poddać się badaniom i leczeniu. Na ogół zaleca się wstrzemięźliwość seksualną, aż do chwili całkowitego ustąpienia objawów.


Pozostałe tematy: