Objawy -

Choroby weneryczne

objawy.org.pl
Objawy chorób przenoszonych drogą płciową na zawsze występują w okolicy narządów płciowych. Na niektóre z nich, powinno się być szczególnie wyczulonym. Mogą to być, np. wrzody lub uczucie pieczenia w oddawaniu moczu. choroby przenoszone drogą płciową, u kobiet wywołują zauważalne objawy. Coraz częściej występuje zakażenie rzęsistkiem pochwowym i grzybica, z uwagi na wykształcenie się w ostatnich czasach, tolerancyjnego modelu społeczeństwa i zwiększoną prędkością przekazywania zakażenia. diagnostyka polega na badaniu fizykalnym i analizie krwi oraz moczu, ewentualnie również wydzielin z okolic narządów płciowych. Oto niektóre schorzenia weneryczne, oraz ich objawy:

chlamydioza – jest chorobą wywołaną pierwotniakiem. U kobiet objawia się nieco zwiększoną wydzieliną z pochwy, częstym parciem na mocz, bólami w podbrzuszu oraz bólami towarzyszącymi współżyciu. U mężczyzn, chlamydioza powoduje wyciek z penisa oraz ból, lub pieczenie przy oddawaniu moczu.

Niespecyficzne zapalenie cewki moczowej – inna nazwa tego schorzenia to chlamydia. Czasem, może objawiać się niemal tak samo, jak alergia. Dodatkowymi symptomami są: ból lub pieczenie podczas oddawania moczu, biała lub pienista wydzielina z penisa, oraz częste parcie na mocz.

brodawki narządów płciowych – głównym objawem tej choroby są drobne, biało - różowe, guzkowate wykwity w okolicy genitaliów. Mogą występować pojedynczo, lub w wielu ilościach, a dodatkowo powodować swędzenie.

wszawica łonowa – jest wywoływana pasożytem, a drogą zakażenia, oprócz współżycia, może być nawet wspólnie używany ręcznik. Jej objawem jest świąd wywołany przez wszy, które zagnieździły się we włosach łonowych. Na bieliźnie można zaobserwować ich czarne odchody, a na włosach – brązowe jajeczka.

Opryszczka narządów płciowych – spowodowana jest wirusem opryszczki. Do jej objawów zalicza się świąd i mrowienie w okolicy genitalnej lub odbytu, a także liczne pęcherzyki opryszczkowe. Mogą się też pojawić objawy grypopodobne.

rzęsistkowica – jest to choroba wywołana pierwotniakiem – rzęsistkiem pochwowym. U kobiet objawia się wodnistym wyciekiem z pochwy, o rybim zapachu, powoduje świąd i obrzęk sromu. U mężczyzn, do występujących objawów, zalicza się: wyciek z cewki moczowej, oraz ostre pieczenie po oddaniu moczu.

kiła – jest wywołana przez bakterię krętka bladego. Charakterystycznymi jej objawami są: otwarta ranka na penisie, w pochwie, na szyjce macicy, w odbycie lub gardle. Ta ostania może być przyczyną wysypki, gorączki, bólów głowy i kości, oraz osłabienia.

rzeżączka – schorzenie to, u mężczyzn, charakteryzuje się białą wydzieliną z penisa, bólem przy oddawaniu moczu, podrażnieniem odbytu, zapaleniem jąder i stercza. Objawy, które występują u kobiet, są podobne, choć nieco mniej nasilone.


Pozostałe tematy: